Aktualności » Zarząd

 • Anna Mertas, prof. SUM 29/12/2021 00:00

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam do udziału w webinarium „Zasady postępowania w nadciśnieniu tętniczym. Wytyczne Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego 2019 a oznaczanie stężenia kwasu moczowego”, które odbędzie się w dniu 11 stycznia 2022 roku (wtorek) o godzinie 17.00. Merytorycznym organizatorem webinarium jest Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej (PTDL) oraz Firma EGIS.

  Ideą zaplanowanego wydarzenia szkoleniowego jest połączenie wykładu z  dyskusją dzięki możliwości zadawania pytań on line.

  Aby uczestniczyć w webinarium wystarczy zapisać się poprzez formularz rejestracji dostępny na stronie internetowej wydarzenia: 

  https://alfakonferencje-webinarium.pl/

  Udział w webinarium jest bezpłatny. Po dokonaniu rejestracji otrzymają Państwo drogą mailową informację z potwierdzeniem rejestracji oraz linkiem do transmisji webinarium.

  Uczestnicy szkolenia otrzymają imienny certyfikat z punktami edukacyjnymi (2 „miękkie” punkty edukacyjne, zgodnie z  Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 lipca 2017 r. w sprawie ciągłego szkolenia diagnostów laboratoryjnych  - Dz. U. poz. 1519).

   

  Zachęcam Państwa do udziału w zaplanowanym wydarzeniu szkoleniowym,

  Anna Mertas 

  prezes Zarządu Głównego PTDL

 • Bogdan Solnica 27/11/2021 15:55

  Zapraszamy Państwa na weekend z lipidologią XI Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, który odbędzie się w dniach 3-5.12.2021https://kongres2021.ptlipid.pl

  Obrady będą transmitowane online w czasie rzeczywistym.

  Bezpłatna rejestracja jest dostępna ni stronie: https://kongres2021.ptlipid.pl/rejestracja/

  Zapraszamy do udziału!

   

   

 • Anna Mertas, prof. SUM 12/11/2021 00:00

  W dniach 25-26.11.2021 roku odbędzie się w formule on line 5 Ogólnopolskie Forum Kierowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych "Medycyna laboratoryjna - teraźniejszość i przyszłość. XX-lecie Ustawy o diagnostyce laboratoryjnej". Organizatorem tego wydarzenia jest Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych.

  Szczegółowy program, informacje organizacyjne oraz formularz rejestracji uczestnictwa dostępne są na następującej stronie internetowej:

  www.5forumkierownikowdlm.pl

  Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w tym ważnym dla diagnostów laboratoryjnych wydarzeniu umożliwiającym Państwu aktualizację wiedzy zawodowej oraz uzyskanie certyfikatu z punktami edukacyjnymi. 

  Anna Mertas

  prezes Zarządu Głównego PTDL

 • Anna Mertas, prof. SUM 01/06/2021 00:00

  Szanowni Panstwo,

  Serdeczenie zapraszam do udziału w  konferencji „Laboratory Diagnostics Today's challenges opportunities of tomorrow”.  Konferencja, organizowana przez Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o., odbędzie się w dniach 9-10.06.2021 roku. Podczas tego wydarzenia i części edukacyjnej będą mogli Państwo wysłuchać prelekcji wybitnych ekspertów, którzy poruszą wiele istotnych tematów dotyczących ochrony zdrowia, przedstawią również zagadnienia związane z medycyną laboratoryjną, chorobami zakaźnymi, kardiologią, endokrynologią, ginekologią jak również onkologią.

  Szczegółowy program  oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na następującej stronie internetowej Konferencji:

  https://cobasnews.pl/Register

  Zarówno udział w Konferencji jak i certyfikaty uczestnictwa są bezpłatne. Diagności laboratoryjni, którzy zdadzą test otrzymają certyfikat z 7 punktami edukacyjnymi. Po dokonaniu rejestracji otrzymają Państwo drogą mailową informację z potwierdzeniem rejestracji oraz link do transmisji Sesji Konferencji.

  Zachęcam Państwa do udziału w tym niezwykle ciekawym wydarzeniu edukacyjnym.

  Anna Mertas

  prezes Zarządu Głównego PTDL

   

 • Anna Mertas, prof. SUM 31/05/2021 00:00

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej Konferencji  diagkompas 2 organizowanej on line w terminie 7-8 czerwca 2021 roku przez MedTech Polska pod patronatem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej. Program Konferencji, w porównaniu do poprzedniej edycji,  będzie wzbogacony o zagadnienia stanowiące odpowiedź na zapytania uczestników styczniowej edycji tego wydarzenia. Jest to także ostatnie szkolenie, na którym poruszony zostanie temat Systemu Oceny Wydarzeń Edukacyjnych (SOWE) przed zakończeniem okresu przejściowego z dniem 30.06.2021r

  Sesja I rozpocznie się w dniu 7 czerwca br. (poniedziałek) o godzinie 16.00, natomiast Sesja II rozpocznie się w dniu 8 czerwca br. (wtorek) o godzinie 16.00. Każda z sesji zakończona będzie dyskusją (dzięki możliwości zadawania pytań poprzez chat) oraz testem.

  Uczestnicy Konferencji, którzy udzielą odpowiedzi na pytania testowe otrzymają imienny certyfikat z punktami edukacyjnymi „twardymi” za uczestnictwo w Sesji I i/lub Sesji II. Natomiast uczestnicy Konferencji, którzy nie przystąpią do testu otrzymają imienny certyfikat z punktami edukacyjnymi „miękkimi” (zgodnie z  Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 lipca 2017 r. w sprawie ciągłego szkolenia diagnostów laboratoryjnych  - Dz.U. poz. 1519).

  Szczegółowy program  Konferencji  diagkompas 2  oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na następującej stronie internetowej Konferencji:

   https://alfawebinarium.pl/

  Zarówno udział w Konferencji jak i certyfikaty uczestnictwa są bezpłatne. Po dokonaniu rejestracji otrzymają Państwo drogą mailową informację z potwierdzeniem rejestracji oraz hasło do transmisji Sesji Konferencji.

  Zachęcam Państwa do udziału w Konferencji  diagkompas 2,

  Anna Mertas

  prezes Zarządu Głównego PTDL

 • Anna Mertas, prof. SUM 29/05/2021 00:00

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam do udziału w webinarium „BORELIOZA  Z  LYME – nowe inspiracje diagnostyczne”, które odbędzie się w dniu 1 czerwca 2021 roku (wtorek) o godzinie 16.00. Merytorycznym organizatorem webinarium jest Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej (PTDL). Sponsorem wydarzenia jest DiaSorin Poland Sp. z o.o.

  Ideą zaplanowanego wydarzenia szkoleniowego jest połączenie wykładów z  wspólną dyskusją dzięki możliwości zadawania pytań poprzez chat.

  Główne zagadnienia, które będą omawiane podczas webinarium to:

  - diagnostyka boreliozy z Lyme,

  - pamięć limfocytarna w diagnostyce i terapii.

  Aby uczestniczyć w webinarium wystarczy zapisać się poprzez formularz rejestracji dostępny na stronie internetowej webinarium: 

  https://ptdlborelioza.pl/

  Udział w webinarium jest bezpłatny. Po dokonaniu rejestracji otrzymają Państwo drogą mailową informację z potwierdzeniem rejestracji oraz linkiem do transmisji webinarium.

  Uczestnicy szkolenia otrzymają imienny certyfikat z punktami edukacyjnymi (2 „miękkie” punkty edukacyjne, zgodnie z  Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 lipca 2017 r. w sprawie ciągłego szkolenia diagnostów laboratoryjnych  - Dz. U. poz. 1519).

   

  Zachęcam Państwa do udziału w zaplanowanym webinarium,

  Anna Mertas 

  prezes Zarządu Głównego PTDL

   

 • Anna Mertas, prof. SUM 28/05/2021 00:00

  Pan prof. dr hab. Maciej Szmitkowski (honorowy członek PTDL, członek Zarządu Głównego PTDL obecnej kadencji) został powołany przez ministra zdrowia na stanowisko przedstawiciela Polski w europejskiej grupie roboczej ds. bezpieczeństwa zdrowotnego w ramach Health Security Committy (HSC). W Komisji Europejskiej HSC zajmuje się m.in. wzmacnianiem koordynacji i wymiany informacji na temat działań w zakresie zdrowia. Profesor Maciej Szmitkowski weźmie udział w pracach dotyczących szybkich testów antygenowych, a także dotyczących aktualizacji nowej procedury wspólnego wykazu RAT (Rapid Antygen Tests).

  Serdecznie gratulujemy i życzymy Panu Profesorowi wielu sukcesów w podejmowanych działaniach !

   

 • Sławomir Białek 27/05/2021 00:00

 • Anna Mertas, prof. SUM 11/04/2021 00:00

  Niniejszym informuję, że Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji opublikowała aktualizację zaleceń dotyczących diagnostyki laboratoryjnej SARS-CoV-2, których pierwsza wersja ukazała się w kwietniu ubiegłego roku w dokumencie "Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne i organizacyjne w COVID-19" - wersja 1.0.

  Aktualizacja zaleceń, jako dokument "Diagnostyka Laboratoryjna SARS-CoV-2" - wersja 2.0, dostępna jest na stronie internetowej AOTMiT w zakładce "Zalecenia w COVID-19". Zamieszczony poniżej link umozliwia dostęp do aktualnych zaleceń:

  https://www.aotm.gov.pl/media/2021/04/Diagnostyka-laboratoryjna-SARS-CoV-2-%E2%80%93-aktualizacja-Zalecen-wersja-2.0-7-kwietnia-2021-r..pdf

  Zachęcam Państwa do zapoznania się z powyższym dokumentem.

  Anna Mertas

  prezes Zarządu Głównego PTDL

 • Anna Mertas, prof. SUM 08/04/2021 00:00

  Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w organizowanym przez MedTech Polska bezpłatnym szkoleniu on line z zakresu Systemu Oceny Wydarzeń Edukacyjnych (SOWE) w dniu 14 kwietnia br. w godz. 16.00-18.00. 

  Poniżej przesyłam treść otrzymanej od MedTech Polska wiadomości zawierającej szczegółowe informacje o w/w wydarzeniu oraz link i hasło umożliwiające zalogowanie się do platformy zoom i uczestnictwo w szkoleniu.

  Ponieważ warunkiem otrzymania wsparcia Firm dla organizowanych przez PTDL krajowych wydarzeń naukowo-szkoleniowych jest spełnienie wymogów Systemu Oceny Wydarzeń Edukacyjnych, dlatego zachęcam Państwa do udziału w zaplanowanym 14 kwietnia br. szkoleniu w celu pozyskania niezbędnej wiedzy w tym temacie.

  Anna Mertas
  prezes Zarządu Głównego PTDL

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Szanowni Państwo,

  MedTech Polska oraz OIGWM POLMED mają przyjemność poinformować o
  uruchomieniu Systemu Oceny Wydarzeń Edukacyjnych (SOWE).

  System SOWE to narzędzie służące do oceny krajowych wydarzeń
  edukacyjnych organizowanych przez podmioty trzecie, którego celem jest
  zapewnienie jednolitych standardów współpracy  krajowych  firm  z
  obszaru technologii medycznych z pracownikami i  podmiotami ochrony
  zdrowia oraz organizatorami krajowych wydarzeń edukacyjnych.

  Kryteria oceny wydarzeń edukacyjnych organizowanych przez podmioty
  trzecie tj. konferencji, kongresów, sympozjów, warsztatów i innych,
  zostały stworzone w oparciu o Kodeksy Etyki  OIGWM POLMED [1] oraz
  MedTech Polska [2], które członkami MedTech Europe [3].

  Tylko wydarzenia edukacyjne organizowane przez podmioty trzecie, które
  spełniają wymagania ww. Kodeksów, mogą otrzymać wsparcie firm
  członkowskich OIGWM POLMED oraz MedTech Polska.

  System Oceny Wydarzeń Edukacyjnych (SOWE) służy do tylko  wydarzeń
  krajowych,

  System Ethical MedTech Conference Vetting System (CVS) służy do oceny
  wydarzeń międzynarodowych.

  Kryteria ocenie zgodności wydarzenia z Kodeksem Etyki   dotyczą:

  ·         lokalizacja i obiektu,

  ·         program wydarzenia ,

  ·         przejawy gościnności/udział osób towarzyszących,

  ·         pakiet rejestracyjny, zakwaterowanie, rozrywka,

  ·         materiały konferencyjne, komunikacja.

  W załączeniu przesyłamy Regulamin Systemu Oceny Wydarzeń
  Edukacyjnych [4], szczegółowo opisuje zakres i proces oceny wydarzeń
  oraz Kryteria oceny wydarzeń edukacyjnych [5]. Dokument jest dostępny
  również na stronie sowe.org.pl [6]. Dodatkowo, w załączeniu
  znajdziecie Państwo ulotkę/materiał informacyjny dotyczący systemu
  SOWE. Zachęcamy do zapoznania się z treścią załączonych
  dokumentów.

  Zapoznać się z SOWE  można już dziś, klikając tutaj [7],  a
  wszystkie pytania i wątpliwości, które mogą się pojawić w związku
  z uruchomieniem platformy SOWE  można będzie  wyjaśnić  na
  szkoleniu, które w części praktycznej poświęcone będzie systemowi
  SOWE , składaniu wniosków o ocenę wydarzenia edukacyjnego  i
  wprowadzaniu danych.

  Bezpłatne szkolenie, które organizuje MedTech Polska, odbędzie się
  na Platformie Zoom w dniu 14 kwietnia br. w godz. 16.00 – 18.00.

  Serdecznie zapraszamy do udziału!

  Aby dołączyć do webinaru, prosimy o kliknięcie w poniższy link:

  https://zoom.us/j/97249995443?pwd=K3FvVnFyK1lwbUEzamp1MThlanZYUT09 [8]

  Passcode: 563698


  Z poważaniem,

   Beata Toborek

   Asystentka Zarządu MedTech Polska

  Links:
  ------
  [1] https://polmed.org.pl/wp-content/uploads/2018/10/POLMED_Kodeks-Etycznych-Praktyk-Biznesowych-aktualizacja-102018.pdf
  [2] https://medtechpolska.org/wp-content/uploads/2018/10/KODEKS-ETYKI_-10.01.2017_www-MedTech-Polska.pdf
  [3] https://www.medtecheurope.org/wp-content/uploads/2017/06/2020_MTE_MedTech-Europe-Code-of-Ethical-Business-Practice-QA-DG.pdf
  [4] https://sowe.org.pl/assets/files/Regulamin_SOWE.pdf
  [5] https://sowe.org.pl/sowe/kryteria-oceny/
  [6] https://sowe.org.pl/sowe/dokumenty/
  [7] https://sowe.org.pl/sowe/o-sowe/
  [8] https://zoom.us/j/97249995443?pwd=K3FvVnFyK1lwbUEzamp1MThlanZYUT09

Copyright © 2004-2022 PTDL