Aktualności » Szczecin » Zaproszenie na konferencję on-line „Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych” 19.03.2022

Ewa Czerska 20/02/2022 00:00

Szanowni Państwo,

już po raz dwudziesty piąty mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z cyklu „Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych” organizowanej przez Klinikę Reumatologii, Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Immunologii Klinicznej oraz Samodzielną Pracownię Diagnostyki Reumatologicznej PUM w Szczecinie. Jesienna edycja odbędzie się pod hasłem „Plejotropowy efekt aktywności fizycznej. Zespół metaboliczny w reumatologii – niewiadome i kontrowersje”.

Sympozjum odbędzie się w sobotę 19 marca 2022 r. w formule on-line w godz. 10:00–14:00.

Dostęp do platformy będzie możliwy jeszcze przez 7 kolejnych dni od zakończenia konferencji,

tj. do 27 marca do godz. 12:00.

Wśród problematyki poruszanej w trakcie sympozjum znajdą się m.in. zagadnienia związane z wielokierunkowym działaniem aktywności fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem związku między wysiłkiem fizycznym i sportem a reakcją zapalną, ryzykiem kardiometabolicznym i wybranymi zaburzeniami funkcji oraz mikrobioty jelitowej. Kolejne bloki tematyczne poświęcone będą szczególnej roli zespołu metabolicznego w reumatologii z uwzględnieniem spondyloartropatii zapalnych, tocznia rumieniowatego układowego i miopatii zapalnych oraz znaczeniu markerów obrotu kostnego w diagnostyce i monitorowaniu osteoporozy.

Zgodnie z tradycją zaproszenie kierujemy do przedstawicieli różnych zawodów medycznych, studentów oraz słuchaczy studiów doktoranckich.

Za udział w konferencji zostały przyznane 4,0 punkty edukacyjne dla lekarzy i 2,0 dla diagnostów laboratoryjnych.

Koszt udziału w konferencji wynosi 30 zł.

Kwotę należy uiścić na konto Santander Bank Polska S.A. o/Szczecin nr 06 1090 1492 0000 0001 0053 7752 koniecznie z dopiskiem „Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych 19.03.2022”.

 

Aby uzyskać dostęp do platformy konferencyjnej, należy wejść na stronę konferencji i założyć konto użytkownika. W procesie rejestracji zostaną Państwo poproszeni o załączenie potwierdzenia przelewu.

 

Materiały edukacyjne i promocyjne materiały firmowe zostaną do Państwa przesłane również

w formacie PDF. Na stronie konferencji dostępna będzie opcja „Zadaj pytanie”, dzięki której będzie można wysłać pytania do prelegentów przez cały czas, kiedy aktywna będzie strona konferencji. Odpowiedzi na wszystkie pytania zostaną przesłane Państwu drogą mailową wraz z certyfikatami potwierdzającymi udział w konferencji i materiałami pokonferencyjnymi w pierwszej połowie kwietnia 2022 r.

 

Dziękujemy za udział we wcześniejszych edycjach i jednocześnie pozostajemy z nadzieją, że i tym razem tematyka sympozjum spotka się z Państwa zainteresowaniem.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa! 


W imieniu Organizatorów

dr n. med. Katarzyna Fischer

 

Copyright © 2004-2023 PTDL