Aktualności » Lublin » <b><font color="#FF0000">PTDL Lublin - Szkolenie: "Wpływ leków na wyniki badań laboratoryjnych" - 24-25 września 2008 r.</font></b>
-
Oddział Lubelski PTDL zaprasza do udziału w szkoleniu "Wpływ leków na wyniki badań laboratoryjnych", które odbędzie się w dniach 24-25 września 2008 w Hotelu Fokus, Al. Kraśnicka 80, Lublin.
Prowadzenie szkolenia - dr Wojciech Gernand
Szkolenie przewidziane jest dla wszystkich diagnostów laboratoryjnych zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat czynników wpływających na wyniki badań laboratoryjnych.
Przy tworzeniu programu szkolenia szczególny nacisk położono na trening umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów związanych z interferencjami lekowymi.
Harmonogram szkolenia:
24 września
9.00 - 11.00
1. Podstawowe pojęcia i definicje stosowane w farmakologii, klasyfikacja leków, bazy danych o lekach – trening umiejętności identyfikowania leków i zdobywania szczegółowych informacji o lekach.
11.30 - 13.00
2. Rodzaje zmian w wynikach badań wywoływanych przez leki – sposoby przeprowadzania badań nad interferencjami lekowymi.
14.00 - 16.00
3. Skąd czerpać informacje na temat wpływu leków na wyniki badań laboratoryjnych?
4. Analiza interferencji analitycznych związanych z obecnością leków w badanym materiale.
25 września
9.00 - 11.00
5. Wpływ leków na:
• wyniki badań hematologicznych;
• wyniki testów koagulologicznych
• wyniki badań biochemicznych
• wyniki badania ogólnego moczu
11.30 -14.00
6. Wpływ parafarmaceutyków i składników diety na wyniki badań laboratoryjnych.
Koszt udziału w szkoleniu 70 zł
Zgłoszenia udziału- mgr Barbara Pęksa - skarbnik PTDL oddział Lublin tel. 509390765