Aktualności » Kraków » 12 .12 .2015 Grudniowe Spotkanie PTDL

Danuta Kozłowska 04/12/2015 15:41

        Zapraszam na 12 grudnia na kolejne spotkanie PTDL o godz 9.00 . Będzie uroczyście ,świątecznie i bardzo naukowo .  Będziemy gościć dwóch wykładowców :  z Włoch  Prof . Giovanii Scapagnini  i z  naszej  Alma Mater -  Uniwersytetu Jagiellońskiego Dr n. farm. Dorota Myszkowska.

                                                 Prosimy o punktualne przybycie

1. Znaczenie kwasów tłuszczowych w diecie -  Prof. Medycyny i Biochemii klinicznej Giovanii Scapagnini -

Członek "American Society for Neuroscience, Sekretarz Generalny Fundacji ONLUS "Ricerca e Progresso" (badania i postęp),Przedstawiciel Zarządu i Założyciel Towarzystwa Naukowego SINUT-Włoskiego Stowarzyszenia Nutraceutyki ,Sekretarz Naukowy i Założyciel Towarzystwa Naukowego CLIMAA (na rzecz długowieczności i medycyny Anti-Aging). Autor kilkudziesięciu publikacji w najbardziej prestiżowych magazynachnaukowych, wielu badań klinicznych i kilku patentów naukowych.

2. Diagnostyka komponent alergenowych in vitro - Dr n. farm. Dorota Myszkowska adiunkt w Katedrze Toksykologii i Chorób Środowiskowych UJ Kraków. Kierownik Pracowni Alergologiczno-Immunologicznej i Czynności Układu Oddechowego.

Główne zainteresowania badawcze to monitorowanie ekspozycji alergenowej pacjentów z chorobami alergicznymi w środowisku zewnętrznym i wewnętrznym oraz problem reakcji krzyżowych na alergeny wziewne i pokarmowe. Jako diagnosta laboratoryjny pracuje w Pracowni Badań Alergenów Środowiskowych i Cytologii, Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie zajmuje się głównie cytologią błony śluzowej górnych dróg oddechowych, analizą alergenów wziewnych w powietrzu oraz paneli alergologicznych.

Firmą towarzyszącą spotkaniu jest DF Medica Polska

Copyright © 2004-2023 PTDL