Oddziały
Aktualności » Kraków
-
-
Szanowni Państwo, w imieniu Zarządu Oddziału krakowskiego PTDL, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt: Mikrobiom jelitowy, żywienie pozajelitowe w kacheksji
Komitet organizacyjny: dr n.med Urszula Rychlik, mgr Danuta Kozłowska, dr n.biol. Anna Ząbek-Adamska
Agenda konferencji:
* (9.00-9.15) Dr n. biol. Anna Ząbek-Adamska- przewodnicząca Oddziału Kraków- powitanie
- (9.15-10.00) Prof. dr hab. n. med. Tomasz Gosiewski, specjalista mikrobiologii "Mikrobiom człowieka - charakterystyka, zaburzenia i badania".
Katedra Mikrobiologii, Zakład Molekularnej Mikrobiologii Medycznej, Wydział Lekarski, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum
Sesja pod patronatem firmy Roche Diagnostics Polska Sp. z.o o:
- (10.00-10.45) Prof. dr hab. n. med. Stanisław Kłęk "Badania laboratoryjne w żywieniu klinicznym"
Narodowy Instytut Onkologii, PIB w Krakowie, ul. Garncarska 11
Przerwa kawawa (10.45-11.00)
- (11.00-11.45) dr n. med. Aleksandra Grela-Wojewoda "Zespół wyniszczenia organizmu. Objawy, diagnostyka, leczenie"
Narodowy Instytut Onkologii, PIB w Krakowie, ul. Garncarska 11
11.45-12.00- Dyskusja, zakończenie konferencji
Konferencja odbywa się przy ul. Kopernika 7 (aula wykładowa Katedry Biochemii Lekarskiej CM UJ). Za udział w konferencji przysługują 4 punkty edukacyjne (miekkie). Po zakończonej konferencji zostanie rozdany uczestnikom test, za który będa przysługiwać punkty twarde (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, zał. 2)
(12.00-12.45) Posiedzenie członków Oddziału,omówienie spraw bieżących w oddziale krakowskiego PTDL:
mgr Bernadetta Jakubowicz- członek zarządu PTDL Kraków-„ Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych- sprawozdanie pozjazdowe i sprawy bieżące”
-
-
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 20 stycznia 2023 r. zmarł
Dr hab. med., prof. UJ Marek Stępniewski
emerytowany pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, Instytutu Pediatrii, a także Katedry Medycyny Pracy i Chorób Zawodowych Akademii Medycznej. Wieloletni kierownik Samodzielnej Pracowni Radioligandów Katedry Farmakobiologii Wydziału Farmaceutycznego i Członek wielu Towarzystw Naukowych.
W osobie Zmarłego społeczność diagnostów laboratoryjnych utraciła wybitnego specjalistę z zakresu medycyny laboratoryjnej, wspaniałego nauczyciela, naukowca i wychowawcę wielu pokoleń diagnostów laboratoryjnych.
Rodzinie Zmarłego i Jego najbliższym wyrazy głębokiego współczucia składa Zarząd Oddziału krakowskiego Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej
-
-
Szanowni Państwo, w imieniu Zarządu Oddziału krakowskiego PTDL, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Sympozjum Naukowe pt: Choroby układu nerwowego
Agenda sympozjum obejmuje wykłady:
- Prof.dr hab.med. Grażyna Biesiada (Klinika Chorób Zakaźnych i Tropikalnych CM UJ, Szpital Uniwersytecki w Krakowie) —Neurologiczna manifestacja wybranych chorób odkleszczowych.
- Dr Paweł Wrona (Oddział Kliniczny Neurologii SU, Katedra i Klinika Neurologii, Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Kraków)-- Neurologiczne zespoły paranowotworowe: praktyczne podejście do diagnozy i leczenia.
- Dr Monika Marona (Oddział Kliniczny Neurologii SU, Katedra i Klinika Neurologii, Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum Kraków)-- Diagnostyka stwardnienia rozsianego i innych chorób demielinizacyjnych z uwzględnieniem badania prążków oligoklonalnych w płynie mózgowo-rdzeniowym i surowicy.
- Dr n. farm. Patryk Matuszek, EUROIMMUN Polska Sp. z o.o.--Umysł w ogniu czy obłęd w oczach? Tajemnice autoimmunizacji.
* Diagnostyka NZP - nowoczesne narzędzia do badania przeciwciał antyneuronalnych –
dr n. med. Paweł Krzemień (15min -wykład produktowy)
Komitet naukowy: dr Anna Ząbek-Adamska, dr Urszula Rychlik, mgr Aleksandra Maleszka,
mgr Bernadetta Jakubowicz.
Partnerzy spotkania: Euroimmun Polska Sp. z.o.o, Biameditek Sp. z.o.o
Zapraszamy również na mały poczęstunek, połączony z życzeniami Świątecznymi:)
Za udział w Sympozjum przysługują 4 miękkie punkty edukacyjne. Dodatkowe punkty będą przyznane na podstawie rozwiązanego testu.
Miejsce spotkania: Ul. Kopernika 7, Aula wykładowa, godz. 9.00
-
-
Szanowni Państwo, w imieniu Zarządu Oddziału krakowskiego PTDL, mamy zaszczyt zaprosić Państwa, w bieżącym roku akademickim na cykl wykładów (bloków) szkoleniowych, które odbędą się tradycyjnie w formie stacjonarnej, ul. Kopernika 7 w auli wykładowej CMUJ.
10 grudnia 2022 (sobota 9.00- 13.00)
Choroby układu nerwowego
Prof. Grażyna Biesiada (Klinika Chorób Zakaźnych i Tropikalnych, CM UJ, Szpital Uniwersytecki w Krakowie)—Neurologiczna manifestacja wybranych chorób odkleszczowych.
Dr Paweł Wrona (Oddział Kliniczny Neurologii; SU Kraków)-- Neurologiczne zespoły paranowotworowe: praktyczne podejście do diagnozy i leczenia
Dr Monika Marona (Oddział Kliniczny Neurologii; SU Kraków)-- Diagnostyka stwardnienia rozsianego i innych chorób demielinizacyjnych z uwzględnieniem badania prążków oligoklonalnych w płynie mózgowo-rdzeniowym i surowicy"
Partnerzy spotkania: Euroimmun Polska Sp. z.o.o, Biameditek Sp. z.o.o
25 lutego 2023 (sobota 9.00- 13.00)
Mikrobiom jelitowy, żywienie pozajelitowe w kacheksji
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Gosiewski specjalista mikrobiologii- Mikrobiom jelitowy.
Prof. dr hab. n. med. Stanisław Kłęk --Badania laboratoryjne w żywieniu klinicznym.
dr n. med. Aleksandra Grela-Wojewoda --Zespół wyniszczenia organizmu. Objawy, diagnostyka, leczenie.
Partner spotkania: Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o.
22 kwietnia 2023 (sobota 9.00- 13.00)
Hematoonkologia w pediatrii
Tematy w przygotowaniu.
Partner spotkania: Sysmex Polska Sp. z o. o
Maj/ czerwiec 2023 - Konferencja naukowo-szkoleniowa z cyklu „Spotkania z diagnostyką”
Przypominamy, że podstawą otrzymania certyfikatu za udział w posiedzeniach, jest opłacanie składek członkowskich PTDL. Numer konta do wpłat dla oddziału Kraków, nie zmienił się:
29 1020 2892 0000 5602 0584 2531 Bank PKO
z poważaniem
Anna Ząbek-Adamska
Przewodnicząca Zarządu/ Oddział Kraków
-
-
Szanowne Koleżanki i Koledzy,
w dniu 6.10.2022 ukonstytuował się nowy Zarząd krakowskiego oddziału PTDL . Skład Zarządu przedstawia się następująco:
Przewodnicząca : Anna Ząbek-Adamska
Z-cy Przewodniczącego Oddziału: Aleksandra Maleszka, Urszula RychlikSekretarz: Joanna KowalikSkarbnik: Artur SokalskiCzłonkowie Zarządu i Zastępcy Członków:Bogdan SolnicaKrystyna Słowińska-SolnicaDanuta KozłowskaBernadetta JakubowiczKarolina Bukowska-StrakovaKomisja RewizyjnaJustyna Brodowicz- PrzewodniczącaWeronika Nawara- Z-ca PrzewodniczącejMałgorzata Karcz- sekretarzŻyczę koleżankom i Kolegom powodzenia w działanosci na rzecz naszego oddziału.Ponieważ nie udało się Państwa zachęcić do licznego udziału w wyborach , to tą drogą chciałam podziękować, za wieloletnią współpracę i uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez ustępujący zespół i już po raz ostatni, tą drogą zachęcić do aktywnego udziału w życiu Towarzystwa , bez Was nie ma to takiego wymiaru jak z Wami.PozdrawiamDanuta Kozłowska
-
-
-
Zarząd PTDL Oddział w Krakowie zaprasza na zebranie wyborcze Zarządu Oddziału oraz delegatow na Walne Zgromadzenie Delegatów na XX Jubileuszowy Zjazd PTDL.
Zebranie odbędzie się 24 września (sobotę) 2022 r. o godz. 09:00 w sali wykładowej Katedry Biochemii Lekarskiej UJCM przy ul. Kopernika 7
Prawo czynnego udziału w wyborach mają członkowie PTDL z opłaconymi składkami do 2021 r. włącznie.
Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości.
Plan spotkania wyborczego
1.Wybór Przewodniczącego Spotkania2.Wybór komisji skrutacyjnej ,wyborczej i mandatowej3.Sprawozdanie Zarządu4.Przedstawienie Zarządu do udzielenia absolutorium przez Komisję Rewizyjną - głosowanie5.Wybór nowego Przewodniczącego Zarządu6.Wybór kandydatów do Zarządu Głównego7.Wybór delegatów na XX Zjazd PTDL8. Zakończenie spotkania
-
-
Szanowni Państwo,
w imieniu Oddziału Regionalnego PTDL w Krakowie chciałabym serdecznie zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskim posiedzeniu naukowo-szkoleniowym dla diagnostów laboratoryjnych „Immunologia w praktyce”, które odbędzie się w czwartek 9 czerwca 2022 r. w godz. 16:00–20:30 w formule on-line. Dostęp do platformy z wykładami będzie możliwy jeszcze przez 7 kolejnych dni od zakończenia konferencji, tj. do 17 czerwca do godz. 16:00.Oto link do rejestracji
https://konferencje.euroimmun.pl/spotkanie_PTDL_Krakow/
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a zapisy realizowane są drogą elektroniczną. po wejsciu na podanego linka
Za udział w konferencji diagnosta laboratoryjny może otrzymać 2 punkty edukacyjne miękkie po wysłuchaniu wykładów i 4 punkty edukacyjne twarde i po rozwiązaniu testu z pytaniami.
Przez cały czas dostępu do platformy dostępna będzie opcja „Zadaj pytanie”, dzięki której będzie można wysłać pytania do prelegentów. Odpowiedzi na wszystkie pytania zostaną przesłane Państwu drogą mailową wraz z materiałami edukacyjnymi, certyfikatami i promocyjnymi materiałami firmowymi po 30 czerwca 2022 r.
Bardzo serdecznie zachęcam do uczestnictwa!
-
-
Drogie Koleżanki i Koledzy
Miło nam ogłosić , że 4 czerwca spotkamy sie ponownie w godz. 9.00. – 11.00. w sali wykładowej Katedry Biochemii Lekarskiej UJCM przy ul. Kopernika 7.
Powód jest ważny. Spotkanie będzie się składało z dwóch częsci naukowej i informacyjnej.
9.00-9.30 prof. dr hab. n. med. Bogdan Solnica - Kierownik Katedry Biochemii Klinicznej UJ CM
"Elektroforeza kapilarna w oznaczaniu HbA1c."
9.30.10.00 - dr n.farm. M.Korpysz - Zakład Diagnostyki Biochemicznej UM w Lublinie, Dział
Diagnostyki SPSK Nr1
" Elektroforeza białek surowicy w praktyce laboratoryjnej"
10.00-1030 -dr n. med. Tomasz Anyszek Przedstawiciel regionalny KIDL , Diagnostyka SAPełnomocnik Zarządu ds. Medycyny Laboratoryjnej.
"Ustawa o Medycynie Laboratoryjnej - zakończenie prac legislacyjnych"
10.30-11.00 - Przygotowania do wyborów w PTDLZapraszam wszystkich serdecznie - Współorganizatorem spotkania jest firma Biameditek . Czeka na Państwa - kawa herbata i małe co nie co
-
-
Szanowne Koleżanki i Koledzy , zapraszamy na kolejne spotkanie szkoleniowe 17 marca o godz. 17.30 .Tym razem organizujemy je przy współudziale Firmy TKBiotech.
Agenda spotkania :
1. Dr n. med. Magdaleny Zawady Kierownika Zakładu Diagnostyki hematologicznej i Genetyki SU w Krakowie : „Zastosowanie zestawu Leukaemia Fusion Genes Screening Kit w diagnostyce ostrych białaczek"
2.Pani Ewa Fafińska : TK BIOTECH: „Stilla's Crystal Digital PCR – rozwiązanie najnowszej generacji do precyzyjnej analizy genetycznej, wykrywania i oznaczania bezwzględnej ilości kwasów nukleinowych w diagnostyce chorób nowotworowych".Link do Rejetracji na spotkanie poniżej:
https://zoom.us/meeting/register/tJAscO6qrj4jH9ECu3GFjA7rtg8GPO5y1MuB